Είστε εδώ

Νίκη για τους Ίκαρους Γιαννιτσών στα playoff

30/03/2023

Για την 4η αγωνιστική του πρώτου γύρου, για τα play off του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, οι Ίκαροι Γιαννιτσών κατάφεραν να φτάσουν σε μία σημαντική νίκη απέναντι στον Ζαφειράκη Νάουσας με 96-63.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα τον Ικάρων "μπήκε" με διάθεση για να παίξει και με σωστές επιλογές σε άμυνα και επιθεση κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκόρ από πολύ νωρίς (27-13).
Δεύτερη περίοδος με τον Ζαφειράκη να θέλει να επανέλθει στο παιχνίδι και να μειώσει την ψαλίδα της διαφοράς, χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία καθώς οι Ίκαροι παρέμειναν αποδοτικοί και στης δυο πλευρές του γηπέδου, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσε με διψήφια διαφορά υπέρ της ομάδας από τα Γιαννιτσά (46-33).
Τρίτη περίοδος, η ομάδα οι Ίκαροι συνεχίζουν στο ίδιο μοτίβο σε άμυνα και επίθεση και διευρύνουν την διαφορά (73-49).
Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τον προπονητή των Ικάρων να δίνει χρόνο σε όλους τους διαθέσιμους παίχτες και να φτάνει σε μία νίκη, με το τελικό ευρύ σκορ 96-63. Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα τον Ικάρων, (Τετάρτη 5/4, 20:30) στο κλειστό Γυμναστήριο Έλλη Μυστακίδη στα Γιαννιτσά, απέναντι στον Αιγινιακό.

ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ GRAMMAFARM( Παπαδόπουλος) : Γκότσης, Στάμος 2, Καραχισαριδης 2, Παπαδοτης 17(3), Ρεμπελος 18(1), Λαγός28(1), Μπογδάνης 17, Πολυχρονιδης 8(2), Στανιτσιδης 4, Νταμτσιοπουλος, Νατσικας