Είστε εδώ

Μπάσκετ: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Ζαφειράκης Νάουσας

20/04/2024

Για το Πρωτάθλημα Ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΜ, στη φάση των ημιτελικών, ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών υποδέχτηκε το Ζαφειράκη Νάουσας στο κλειστό γυμναστήριο Γιαννιτσών.

Αν και ο Μέγας προηγήθηκε με 15 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, τα λάθη και αφλογιστία στη δεύτερη περίοδο, έβαλαν ξανά στο παιχνίδι το Ζαφειράκη, που πήρε προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου (30-31).
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες των Γιαννιτσών μπήκαν δυνατά και έχτισαν γρήγορα διαφορά ασφαλείας και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, παρά την προσπάθεια του Ψαρά, που ευστόχησε σε διαδοχικά σουτ 3 πόντων στα κρίσιμα τελευταία λεπτά.